Циципас с първи полуфинал на "Ролан Гарос"

Гъркът отнесе Рубльов в 3 сета

Циципас с първи полуфинал на "Ролан Гарос" | StandartNews.com

Гръцката звезда в тениса Стефанос Циципас се класира за своя първи полуфинал на "Ролан Гарос". Тази вечер той разгроми в Париж руснака Андрей Рубльов със 7:5, 6:2, 6:3 за по-малко от 2 часа.

До самия край на първия сет Рубльов владееше инициативата и водеше с пробив. Руснакът сервира за сета при резултат 5:3, но допусна много грешки и позволи връщане на брейка. Циципас взе четири последователни гейма за да затвори първата част при 7:5.

От този момент до края на мача световният номер 6 показа стабилна игра и доминация на корта и не остави шансове за съперника си.

С успеха днес Стефанос взе реванш за поражението от Рубльов на финала в Хамбург преди броени дни.

В битка за място на финала на Откритото първенство на Франция, Циципас ще се изправи срещу победителя от мача между Новак Джокович и Пабло Кареньо Буста.