Треньорът на Серина със силни думи за Цвети

Само хора, които не познават тениса могат да игнорират Пиронкова, обяви Муратоглу

Треньорът на Серина със силни думи за Цвети | StandartNews.com

Треньорът на Серина Уилямс Патрик Муратоглу отдаде заслуженото на Цветана Пиронкова след загубата ѝ именно от американката на четвъртфиналите на US Open. Серина успя да стигне до успеха, но имаше нужда от обрат, след като Пиронкова показа отлична игра в първия сет и го спечели с 6:4. Последваха два сета за Серина Уилямс, съответно спечелени с 6:3, 6:2, които в крайна сметка ѝ подпечатаха победата. Именно след като Цвети Пиронкова поведе с 1-0 сета, в Twitter се появиха коментари на изненада и дори бяха използвани думи като „шок”. Минути след края на срещата Патрик Муратоглу реши да отговори на един от коментарите и написа:

„Не, не мисля така. Само хора, които не познават тениса могат да игнорират Пиронкова, да игнорират факта, че играч, който си е проправил път до четвъртфиналите е добър играч и може да спечели мача си”, написа големият Патрик Муратоглу в Twitter.