Страсбург ликува с Купата на Лигата във Франция (ВИДЕО)

Тимът излъга Гингам на дузпи

Страсбург ликува с Купата на Лигата във Франция (ВИДЕО) | StandartNews.com

Страсбург спечели турнира за Купата на Лигата във Франция след успех над Гингам след изпълнение на дузпи с 4:1, след като в редовното време и продълженията мачът завърши 0:0. Двата тима бяха достатъчно притеснени в началото на двубоя и през първата част нямаше почти нищо интересно пред двете врати. През втората част опасностите пред двете врати се появиха. Първо Пръчич в 65-ата минута от Страсбург пропусна да открие резултата, а след това неговият съотборник Ажор не сполучи в 84-ата минута. Отново той в самия край на редовното време пропусна да донесе трофея в редовното време, но вратарят на Гингам се справи със ситуацията и се стигна до продължения.

В тях двата тима не рискуваха и дойде ред на дузпите. При тях по-здрави нерви показа Страсбург. Първо Пърчич застана зад топката и не сбърка за 1:0, Менди от Гингам прати топката над вратата, а Томасон удвои преднината на Страсбург. Дидо върна интригата с гол, но Алиенар направи 3:1 с изпълнение в стил Паненка, Роделен не сполучи да матира вратаря на Страсбург, а Карол донесе трофея на тима си с елегантно изпълнение.