Сити взе трудна, но сладка победа в Гелзенкирхен (ВИДЕО)

"Гражданите" са с единия крак на 1/4 финал в ШЛ

Сити взе трудна, но сладка победа в Гелзенкирхен (ВИДЕО) | StandartNews.com

Манчестър Сити постига доста труден успех в Гелзенкирхен срещу Шалке 04 с 3:2. Зрителите на "Фелтинс Арена" станаха свидетели на много битка и обрати в тази първа среща между двата тима в 1/8-финалните сблъсъци от Шампионска лига. Англичаните поведоха с гол на Серхио Агуеро в 18-ата минута, но до почивката домакините, направиха пълен обрат след два гола от дузпи на Набил Бенталеб в 38-ата и 45-ата минута. В 68-ата минута кошмарът за "гражданите" стана пълен. Те останаха с човек по-малко, след като Николас Отаменди получи втори жълт картон. Въпреки това играчите на Хосеп Гуардиола показаха дух, непримиримост и повече желание за победа и стигнаха до нов обрат 3:2 с попадения на Сане в 85-ата и Стърлинг в 90-ата минута. Технологията ВАР отново се превърна във важно действащо лице, след като влезе в сила както при първия гол на гостите, така и при дузпите за домакините.

Гостите очаквано поеха инициативата след началото на мача. Още в 6-ата минута Давид Силва намери в наказателното поле Агуеро, който засече с глава, но Феерман изби над гредата. В 18-ата минута грешка в отбраната на домакините доведе до гол за "гражданите". Негов автор бе Серхио Агуеро. Домакините имаха претенции, че преди гола е имало нарушение на Лапорт срещу Ут. Реферът се допита до ВАР, но в крайна сметка попадението бе зачетено след консултацията. Малко след това "кралско сините" имаха възможност да изравнят. Ут бе оставен необезпокояван да стреля, но топката премина покрай гредата. В 33-тата минута изстрел на Калиджури срещна ръката на Отаменди. Главният рефер се консултира отново с ВАР и минута по-късно показа бялата точка. Зад топката застана Набил Бенталеб, който хладнокръвно реализира за 1:1. Броени секунди преди края на първото полувреме Шалке 04 получиха шанс да поведат в резултата. Фернандиьо задържа и събори Салиф Сане. ВАР потвърди нарушението, а Бенталеб отново бе точен от бялата точка за 2:1.

Втората част започна отново по-добре за гостите. В 51-вата минута Агуеро проби в наказателното поле, но в решаващия момент Настасич блесна с удивителен шпагат, с който отне топката и предотврати сигурна голова опасност. Ситуацията за "гражданите" се усложни доста в 68-ата минута, когато Отаменди остави отбора си с човек по-малко, след като получи втори жълт картон заради нарушение в гръб срещу Бургщалер. Първият картон бе показан на бранителя заради играта с ръка при дузпата. Toва обаче не смути играчите на Гуардиола и те наказаха домакините цели два пъти до края на срещата. Първо в 85-ата минута Льорой Сане изравни след страхотно изпълнение на пряк свободен удар за 2:2, а секунди преди последния съдийски сигнал англичаните стигнаха до нов пълен обрат. Стърлинг получи пас от Едерсон, пребори се с противников играч и отбеляза за 3:2.

Реваншът в Манчестър е на 12 март. В него Гуардиола няма да може да разчита на Фернандиньо и Отеменди, които ще бъдат наказани.