Очаквана загуба още в началото на квалификациите

Швейцарски шоколади за дебюта на Ясен Петров | StandartNews.com

Да гледаш или да тренираш националният ни отбор по футбол е нещо като съвременен мазохизъм.

И докато за  първото будали вече почти няма, за второто се намират. Сега в незавидната роля ще е новият ни наставник Ясен Петров, който бързо усети хининовия вкус на реалността.

В първи квалификационен мач за Мондиал 2022 България загуби като домакин на Швейцария с 1:3.

И още от началото се знае, че ще доиграва квалификациите с утопичен план за обиграването на някакъв нов отбор.

Началото на мача беше шокиращо за нашите.

Още при първата атака на България Димитър Илиев бе спрян от Аканджи, който неволно разби носа на капитана на Локо (Пд).

Най-добрият играч на България през последните две години излезе, за да получи медицинска помощ, акто с това започна и тоталната доминация на гостите.

Емболо бе точен в 7-ата минута за гостите. Сеферович удвои в 10-ата минута, Цубер вкара трети гол в 13-ата минута след груба грешка на Пламен Илиев.

И още нещо лошо за нас. Съставът на Петкович записа рекорд в историята на Швейцария, ставайки първият тим в историята на "кръстоносците", който най-бързо набира преднина от три гола.

Хубавото за момента бе, че вместо да допуснем още голове, което бе реално, все пак върнахме един - на Десподов, веднага след почивката. Но и лошо, че се контузи.

В добавеното време Пламен Илиев спаси вратата си от четвърти гол.