Сензация в ШЛ! Лацио попари Байерн (Мюнхен) у дома

Реваншът е на 5 март

Сензация в ШЛ! Лацио попари Байерн (Мюнхен) у дома | StandartNews.com

Лацио победи Байерн (Мюнхен) с 1:0 в първа среща от 1/8-финалите на Шампионската лига. Реваншът е на 5 март, пише "Блиц".

Баварците създадоха първата си опасна атака още във втората минута. Лирой Сане комбинира с Йозуа Кимих на границата на наказателното поле, но той стреля встрани от дясната греда.

Пет минути след това Хари Кейн овладя топката в наказателното поле, но стреля над напречната греда.

Лацио показа зъби в 22-ата минута след шут на Луис Алберто, преминал над напречната греда.

До края на полувремето Байерн изпусна две възможности да открие резултата. Лирой Сане пропусна първата в 32-ата минута, а Джамал Мусиала пропиля втората пет минути преди края.

Лацио можеше да поведе в първите минути на втората част, когато Густав Исаксен изскочи зад гърба на отбраната на Байерн, но ударът му бе спасен.

Байерн остана с човек по-малко в 67-ата минута след директен червен картон на Дайо Упамекано за фаул в наказателното поле. Чиро Имобиле изпълни отсъдената дузпа и я превърна в гол с удар в обратния на Нойер ъгъл за 1:0.

След гола баварците тръгнаха напред и осъществиха няколко атаки, но без резултат.