Сърбия спечели евротитлата по волейбол

"Плавите" обърнаха на финала Словения с 3:1 в Париж, България завърши на 11-о място

Сърбия спечели евротитлата по волейбол | StandartNews.com

Волейболистите на Сърбия спечелиха за втори път след 2011 година европейската титла при мъжете. Във финала на 31-вия шампионат на Европа в Париж "плавите" се наложиха над Словения с 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20) гейма. Играчите на Слободан Ковач имаха категорично предимство във втория, третия и четвъртия гейм, а то дойде най-вече от силния им сервис и отличната игра на блокада. Единствено в първата част Словения бе доминиращият състав, като това се дължеше и на сериозната подкрепа от страна на дошлите от Любляна фенове. Най-резултатен за победителите бе Александър Атанасиевич с 22 точки. За Словения Клемен Чебул приключи с 15 точки. Сърбия завърши европейското без нито една загуба. Сърбите са еврошампиони и при жените. България завърши на 11-о място на европейското при мъжете.