Руска сензация в Синсинати

Данил Медведев обърна Джокович на полуфинала и излиза за титлата срещу Гофен

Руска сензация в Синсинати | StandartNews.com

Руснакът Данил Медведев сътвори сензацията в полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Синсинати. За 103 минута той успя да победи миналогодишния шампион и настоящ №1 в света Новак Джокович с 3:6, 6:3, 6:3. За Медведев това ще е втори "Мастърс" финал в кариерата му до момента. Миналата седмица той игра за титлата в Монреал, но загуби на финала от Надал. Това бе и пети мач между Джокера и руснака, както и втора победа за младия състезател. Първият сет бе решен от единствен пробив в шестия гейм, а във втория сет всичко отново се реши от един пробив, но този път в полза на руснака, който падна в осмия гейм. В третия сет Медведев имаше по-лесна задача и проби два пъти сърбина, за да стигне до успеха. Той проби първо в третия и след това в деветия гейм. В спор за трофея в неделя среще понеделник той ще се изправи срещу Давид Гофен (Бел), който победи на полуфинала Ришар Гаске с 6:3, 6:4.