Нов рекорд за Роналдо! 100 гола за Португалия

Франция разгроми Хърватия с 4:2

Нов рекорд за Роналдо! 100 гола за Португалия | StandartNews.com

Кристиано Роналдо се завърна по невероятен начин в игра за своята родина Португалия, след като пропусна предишния двубой, заради инфекция причинена от ужилване от оса.

Тази вечер "мореплавателите" победиха като гост Швеция с 2:0 в мач от турнира Лига на нациите, а Кристиано бе реализаторът на двете попадения. Звездата се разписа в края на първото полувреме и удвои в 72-рата минута, с което отбеляза своя гол номер 100 с националната фланелка на Португалия. Първият гол за страната си португалецът отбеляза през далечната 2004 година на Европейското първенство. 16 години по-късно, най-резултатния играч в историята на тима стигна до невероятното постижение от 100 попадения.

Девет гола делят Кристиано от това да счупи нов рекорд в кариерата си - за най-много отбелязани голове за национален тим.

В Париж Франция победи Швеция с 4:2 в повторение на финала от Мондиал 2018, а Англия направи 0:0 при гостуването си на Дания.