Реал се справи в Амстердам (ВИДЕО)

ВАР отмени спорно гол на Аякс

Реал се справи в Амстердам (ВИДЕО) | StandartNews.com

Реал Мадрид стартира елиминационната фаза в Шампионската лига с успех. Актуалният носител на трофея подчини смелия холандския гранд Аякс с 2:1 в първия осминафинал между двата тима от надпреварата на ст. "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. "Белите" удариха на два пъти през втората част - чрез Карим Бензема (60') и Марко Асенсио (87'), и въпреки че допуснаха попадение - дело на Хаким Зиеш (75'), се измъкнаха с победа при трудната визита в Холандия.

През първата част обаче ВАР отмени гол на Аякс заради засада. Домакините се възползваха от грешка на Куртоа, който изпусна топката в наказателното поле. Там Талифико стреля с глава, но играч на Аякс - Тадич, бе в активна позиция и попречи на вратаря да играе с топката. Поне така сметна реферът след конслтация с ВАР. Кълбото влезе във вратата, но голът не бе зачетен. Това отприщи гнева на много фенове, които ведната започнаха да коментира, че ВАР помага на Реал.