Реал издържа и отстрани Ливърпул

Манчестър Сити елиминила Борусия Д

Реал издържа и отстрани Ливърпул | StandartNews.com

С много хладнокръвие Реал Мадрид измъкна нулево равенство срещу Ливърпул на "Анфийлд" и продължава на полуфиналите в Шампионската лига. Преди 8 дни "белия балет" победи с 3:1 в първия мач като домакин.

Ливърпул натискаше мощно в голяма част от мача, но нападението направи доста пропуски. Защитниците на гостите, въпрлеки кадровите проблеми, се справиха в трудните моменти. През първата част Бензема дори удари греда..

От друга страна, в Ливърпул се видяхя слабостите от трудния сезон на шампиона на Англия и липсата на достатъчно синхрон между звездите в атаката.

Също така, вратарят на мадридчани Тибо Куртоа спаси всичко, което можеше.

На полуфинала Реал Мадрид ще се срещне с друг английски тим - Челси.

Манчестър Сити се класира за полуфиналите на Шампионската лига. "Гражданите" победиха в реванша Борусия (Дортмунд) с 2:1 като гост и така с общ резултат 4:2 продължават сред четирите най-добри.

На полуфиналите, тимът на Пеп Гуардиола ще се изправи срещу ПСЖ.