Рафа без проблеми на старта на US Open

Циципас и Тийм отпаднаха на старта в Ню Йорк

Рафа без проблеми на старта на US Open | StandartNews.com

Световният №2 Рафаел Надал (Исп) започна с трисетова победа участието си в US Open. Трикратният шампион в турнира надви Джон Милман с 6:3, 6:2, 6:2. Австралиецът бе четвъртфиналист от 2018 в Ню Йорк и сега ще загуби около 30 места в ранглистата. Именно Милман победи Роджър Федерер през 2018. Във втория кръг Надал излиза срещу сънародника на Милман - Танаси Кокинакис, който би на старта Иля Ивашка с 6:3, 7:6 (8), 6:7 (4), 6:2. Матадора е спечелил единствения мач помежду им в Мелбърн през 2014. Рафа продължава да се бори за своята титла №4 през сезона, след като този август триумфира и в Монреал. Миналата година Надал достигна до полуфиналите на US Open, където не успя да доиграе битката с Хуан Мартин дел Потро (Арж) заради контузия. В битката на новите таланти в тениса №8 в схемата Стефанос Циципас (Гър) загуби от Андрей Рубльов (Рус) с 4:6, 7:6 (5) , 6:7 (7), 7:5. Загуби записа и №4 Доминик Тийм. Австриецът бе наказан от 87-ият в ранглистата Томас Фабиано с 6:4, 3:6, 6:3, 6:2. Двубоят продължи143 минути. Във втори кръг Фабиано ще играе с Александър Бублик (Казахстан). След отпадането на Тийм и Циципас в тази част от схемата в която е Надал от първите 10 в света останаха само той и Саша Зверев.

US Open приключи и за №9 в схемата Карен Хачанов, който отстъпи след 4:6, 7:5, 7:5, 4:6, 6:3 на канадеца Вашек Поспишил. Канадецът е №216 в света и участва в основната схема със защитен ранкинг. Това беше негова първа победа в тура през този сезон.

№10 в схемата Роберто Баутиста Агут загуби на старта от Михаил Кукушкин - 3:6, 6:1, 6:4, 3:6, 6:3. Феликс Оже-Алиасим, №18 в схемата, беше победен от своя сънародник Денис Шаповалов с категоричното 6:1, 6:1, 6:4, а 19-тия поставен Гуидо Пея отстъпи на Пабло Кареньо Буста - 6:3, 4:6, 7:6(2), 6:3.

Най-много победи на US Open имат: Джими Конърс - 98, Роджер Федерер - 85, Андре Агаси - 79, Иван Лендъл - 73, Пийт Сампрас - 71, Новак Джокович - 70, Джон Макенроу - 65, Рафаел Надал - 59.