Страхотен празник, впечатлен съм, обяви треньорът на "Лацио" Еди Рея.
Римските "орли" джентълменски позволиха на "сините" да стигнат до победата, след като набързо преди това поведоха с 2:0. "Пожелавам само успехи на "Левски". Публиката е невероятна. Ще помня винаги това, което видях тази вечер по трибуните. Хубаво е, когато се играе пред пълен стадион. С такава публика "Левски" трябва да е в европейските турнири. Там е мястото му. Пожелавам и титла", каза още спецът.
Феновете на "Лацио" пък вкараха знамената си в сектор "Б" и помогнаха за разпяването му. Мнозина от тях, за разлика от отбора, останаха и вчера в София. Те дори се включиха в шествието от "Могилката". Шефовете на "Лацио" подариха и специална фланелка на фонд "100 години". На гърба й бе изписано 100 години "Левски".
Бащи с деца превземат сектор "Б"
Нова инициатива поема агитката на "Левски". Тя се роди пред паметника на Апостола, където свърши шествието, което започна от Могилката. С него бе ознаменуван рожденият ден на клуба. Инициативата ще се нарича "Заведи дете в сектор "Б"". И ще стартира преди всяка от по-спокойните срещи в елита. "Трябва да върнем децата на стадиона и вярваме, че ще успеем. Нека хората да видят, че не сме престъпници с качулки, черепи и кости", обявиха от агитката. Иначе празникът не мина и без инциденти. Едно от кафетата, където се събират "сини" фенове, е било щурмувано от жандармеристи след мача с "Лацио". Мнозина привърженици на тима, които са били вътре, са изяли здрав бой. Според служителите на реда вината е на запалянковците, след като един от тях хвърлил бомбичка по патрулка.
Двама запалянковци пък отнесоха по един шамар от стюардите за опит да нахлуят на терена.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com