Психясал вратар закопа Ливърпул в дербито

Шампионите загубиха тежко от Манчестър Сити

Психясал вратар закопа Ливърпул в дербито | StandartNews.com

Тежките дни за Юрген Клоп и Ливърпул в английското първенство продължават.

За капак на множеството контузии на ключови играчи, сега тимът бе закопан от вратаря Алисон в дербито на "Анфийлд" с Манчестър Сити..

Равностоен до един момент мач бе загубен с 1:4 заради безумни грешки на вратаря, пратил два пъти топката в краката на противниковите нападатели.

Това е безумно представяне от вратар от класата на Алисон, един от най-добрите в света.

След нулево първо полувреме и изпусната дузпа от Гюндоган, той откри през втората част за гостите. Последва изравняване от дузпа на Салах, за да дойдат безумията на Алисон. Пак Гюндоган и Стърлинг са възползваха от тях за 3:1, а красив гол на младока Фоудън донесе изразителната победа на Сити.

Това е трета поредна загуба на Ливърпул на митичния "Анфийлд", където не бе губил близо четири години.

Шампионите вече са 10 точки зад водача Манчестър Сити, който в момента изглежда фаворит за спечелване на титлата в този странен футболен сезон.