Първи финал в Диамантената лига за Тихомир Иванов

Атлетът зае седмо място в Париж

Първи финал в Диамантената лига за Тихомир Иванов | StandartNews.com

Водещият български атлет в скока на височина Тихомир Иванов постигна исторически резултат тази вечер. Той зае седмо място в старта на Диамантената лига в Париж с 223 см и така си осигури за първи път в кариерата си място във финала на най-престижната верига в атлетиката. Битката за голямата награда в Диамантената лига за 2019-а ще е на 29-и август в Цюрих. Преди Париж Тихомир бе 13-и и се нуждаеше от изкачване с поне една позиция, за да участва на финала. Вкрайна сметка успя със седмото място в Париж. Майкъл Мейсън (Кан) спечели надпреварата с 228 см и се премести от 18 на 10-о място в генералното подреждане. Матеуз Призбилко (Гер) също дойде с 1 точа в Париж и 18 място, в момент се бореше за трета позиция, но впоследствие се смъкна до четвърто място в турнира и с общо 6 точки остана 16-и в генералното.

Андри Проценко (Укр) и Иля Иванюк също с 228 см са втори и трети в Париж.