Приказка без край! Четвърта евротитла на Испания /СНИМКИ/

След драматична победа на финала на Евро 2024 над Англия

Приказка без край! Четвърта евротитла на Испания /СНИМКИ/ | StandartNews.com

Испания е новият европейски шампион по футбол! Тимът на Де ла Фуенте не бе слаган в големите сметки, но триумфира! Победа с 2:1 над Англия и четвърти евротриумф на Ла Фурия. Така Испания става еднолично най-титулуваниат национален тим на европейски шампионати.

Голяма горчилка на британците! Англия за втори пореден път бе на финал, но го загуби. Преди три години срещу Италия, сега - срещу испанците.

Очевидно напрежението скова тимовете на Англия и Испания в началото на финалната битка на Евро 2024.

След двадесетина минути игра двата тима очаквано действаха по-предпазливо с оглед залога. Това е по-нетипично за испанците, които впечатлха цяла Европа с футбола си, но макар да са една идея по-активни, дори испанците не играят с агресията, която показваха до момента.

Все пак испанците спечелиха цели 6 корнера в първата част и имаха известно териториално предимство Но тактиката на Саутгейт е такава и това вече не бе изненада.

В край та полувремето даже Родри трябваше да се намесва и да блокира удар на Хари Кейн.

След това и Фоудън стреля, но без успех.

Изненада! Испания излезе без лидера си Родри за началото на второто полувреме.

Но дойде и ударът! Чудото Ямал даде пас на Нико и испанците поведоха.

Четвърта асистенция на Ямал, а разбирателството му с другото чудо на Испания е вълшебно.

След това Дани Олмо изпусна чудесно положение. Шокиращо начало на втората част за британците.

Но с оглед на играта за момента преднината на испанците бе заслужена.

Твърдоглавецът Саутгейт бе осенен от неочаквано чувствно за импровизация и пусна в игрла Оли Уоткинс - играчът, завел тима до финала.

Но от игра бе изваден Хари Кейн! Имаше ли причина, не стана ясно. Последва удар на Белингам в 84-та минута, но на сантиметри от гредата.

Англичаните натиснаха.  Но удар на Ямал бе спасен с мъка от Пикфорд. И капитанът на Испания Мората напусна терена.

Коул Палмър! Англия изравнява н 72-та минута. Смените на Саутгейт работят. Но в 81-та минута пикфорд спаси блестящо удар на Ямал.

В 87-та минута 2:1 за Испания! Кукурея подаде на Оярсабал. ВАР потвърди гола.

Олмо изчисти от голлинията в 90-та минута! Тук испанците имаха и късмет.