Преслав Боруков с пореден гол за победа на Шефилд

Българският талант се разписа и подаде и за още 2 попадения за 4:2 срещу Олимпиакос

Преслав Боруков с пореден гол за победа на Шефилд | StandartNews.com

Пореден силен мач с гол и две асистенции изигра българският младежки национал Преслав Боруков за отбора на Шефилд Уензди до 23 години. “Кукумявките” се наложиха с 4:2 над тима на Олимпиакос до 20 години в контрола, която се състоя на терена на "Колеж Куин Етелбурга" в Йорк.
19-годишният Боруков асистира за 1:0, като изведе сам срещу вратаря Конър Грант, който напредна и откри. Резултатът се запази до почивката, а през второто полувреме Лиъм Шоу вкара за 2:0 след нова асистенция на българина. Преслав Боруков запази топката на границата на наказателното поле, изчака Лиъм Шоу да се включи и го изведе сам срещу вратаря за 2:0.
Алекс Хънт вкара за 3:0, след като отново юношата на Левски запази топката и подхвана атаката. Гърците върнаха едно попадение, но самият той вкара за 4:1, след като беше изведен сам срещу вратаря. В последните 10 минути Преслав Боруков отстъпи мястото си на Дамба, а играчите на Олимпиакос оформиха крайното 4:2.
Следващата проверка на Шефилд Уензди до 23 години е идния вторник срещу връстниците им от Манчестър Сити.