Преслав Боруков с 2 гола и греда в Англия

Талантът носи победата на Шефилд Уензди над КПР

Преслав Боруков с 2 гола и греда в Англия | StandartNews.com

Силните изяви на талантливият български футболист Преслав Боруков в Англия продължават. Нападателят донесе победата на своя Шефилд Уензди срещу гост на Куинс Парк Рейнджърс с 2:0 в шампионатен мач до 23 години. Това бяха и първи голове за Преслав в шампионатен мач за втория отбор на кукумявките, като до момента се беше разписвал в контроли, в мач за купата на страната и за купата на графството. Юношата на Левски вкара първия си гол в 20-ата минута. Той получи пас от Аш Бейкър. След почивката Шефилд продължи да е по-добрия тим на терена. Отново Бейкър намери Боруков, който се разписа за 2:0. В 67-ата минута българският нападател можеше да направи и хеттрик, но ударът му прати топката в страничната греда. "Добър край на сезона с победа и 2 гола", коментира Боруков. Преди година роденият през 2001-а година талант подписа първия си професионален договор с тима на Шефилд Уензди, който е 4-кратен шампион на Англия. До тогава, а и след това Боруков играе редовно, както в отбора до 18, така и в този до 23 години. Нападателят е и част от националния тим на България до 19 години, а апетит към него има и от първия ни тим, който е воден от Петър Хубчев и се нуждае спешно от централен нападател.