Поредни титли за Радослав Янков

Звездата ни в сноуборда спечели първите места на държавния шампионат в Осогово

Поредни титли за Радослав Янков | StandartNews.com

Поредни титли от държавния шампионат по сноуборд в паралелните дисциплини спечели голямата ни звезда Радослав Янков (Амерс Спорт). Първенството организирано от БФСки и Осогово спорт ЕООД се проведе на 13 и 14 март в Осогово. Участие в днешният паралелен слалом днес взеха 30 състезатели от водещите български клубове. При мъжете титлата спечели Радослав Янков, който на финала победи съотборника си Димитър Ганичев. При жените Живка пърав е Живка Узунова (Амер спорт). Първи при младежите старша (до 19 г) първи е Евгени Иванов (Амер Спорт). В същата възрастова група при девойките спечели Лиа Манчева (Блейд). В паралелният гигантски слалом на 13-и Янков отново е първи. При дамите в тази дисциплина спечели неговата съотборничка Живка Узунова. Първи в старшата възраст до 19 г е Теодор Пашалиев (Амер Спорт).  Лиа Манчева (Блейд) е първа при девойките. Призьорите получиха медалите си от Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки, Петър Паунов, кмет на община Кюстендил, Виктор Жеков, треньор на националните отбори и Георги Атанасов, национален треньор. Пълните резултати може да видите на www.bfski.com