Поляци спряха Хебър в "Чалъндж къп"

Шампионът Нефтохимик приключи участие в турнира за купата на ЦЕВ

Поляци спряха Хебър в "Чалъндж къп" | StandartNews.com

Носителите на Купа и Суперкупата на България по волейбол при мъжете - Хебър (Пазарджин) отпаднаха от турнира "Чалъндж Къп"  на 1/16-финалите. Хебърци допуснаха домакинско поражение в реванша от полския Алурон Заверце с Николай Пенчев с 2:3 (21:25, 25:18, 25:20, 20:25, 9:15) и напускат надпреварата, след като загубиха в три гейма в първия мач. Брадли Гънтър завършиха с 25 точки за българите, а с толкова се отчете и Малиновски за гостите от Полша.

Шампионите на България от Нефтохимик 2010 (Бургас) приключи участието си във втория по сила евротурнир - Купата на ЦЕВ. Волейболистите на Николай Желязков отстъпиха на руския Зенит (Санкт Петербург) с 0:3 (21:25, 22:25, 19:25) в мача-реванш помежду им, изигран в зала "Сибур Арена".  В първия мач бургазлии записаха поражение със същия резултат. Зенит ще се изправи срещу черногорския Будва в 1/8-финален двубой от надпреварата. Руснаците доминираха над съперника през почти целия двубой. Единствено в началото на втората част българският първенец поведе, но не запази темпото. Състезателите на Туомас Самелвуо се поздравиха с чист успех след 81 минути.