Пак губим на волейбол в Лигата на нациите

Националите падат от дебютанта Португалия

Пак губим на волейбол в Лигата на нациите | StandartNews.com

Националите по волейбол водени от Силвано Пранди, записаха втора загуба в Лигата на нациите. "Лъвовете" отстъпиха на дебютанта Португалия с 1:3 (21:25, 25:19, 26:28, 23:25) в мач от група 2 на първия уикенд на турнира, изигран в Мендоса (Аржентина). На старта на Лигата на нациит волейболистите ни победиха Канада с 3:1 гейма, а във втората си среща претърпяха поражение с 0:3 гейма от домакина Аржентина.  Срещу Португалия Пранди избра да играе с Георги Сеганов, Николай Учиков, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов, Петър Каракашев-либеро

Най-резултатен бе Розалин Пенчев с 15 точки (1 ас), с толкова се разписа и Николай Учиков. Светослав Гоцев завърши с 14 точки (3 блокади). За Португалия Марко Ферейра приключи с 21 точки (3 блокади), 18 добави Алешандре Ферейра (1 ас, 1 блокада).  В актива си момчетата на Силвано Пранди имат 3 точки (1 победа, 2 загуби) и са трети в група 2. Лидер е Аржентина с 6 точки (2 успеха), португалците също са с 3 точки.  Тази седмица българският тим играе срещу домакина Китай, Франция и Полша в група 5. Иберийците са в група 6 в Уфа (Русия), заедно със "сборная", Италия и САЩ.