Паднахме от Италия за първи път у дома

Иначе нищо ново - поредна загуба на нашите

Паднахме от Италия за първи път у дома | StandartNews.com

Националният ни тим загуби и втората си квалификация на стадион "Васил Левски" - този път от Италия. Очаквано и логично, нашите паднаха с  0:2.        .

Нещо повече - това е първа победа пна италианците на българска земя. Но срещу този наш отбор всеки съперник може да си оправя статистиката.

В началото на срещата нашите бяха организирани в отбрана, неутрализираха добре атаката на италианците, като цяло стояха по-добре на теренае от първия мач.

Все пак в 32-та минута Инсине може да открие резултата. Малко след това, Антов блокира удар на Белоти. Две минути преди почивката обаче Белоти, който се възползва от физически контакт с Даниел Димов, падна на земята.

Съдията Винчич прецени, че има достатъчно мотиви и отсъди дузпа за гостите.

Именно Белоти вкара спорната дузпа -0:1.

През втората част италианците отново диктуваха събитията на терена.

Националите ни обаче имаха претенции за дузпа в 57-та минута. Сенси докосна кълбото с дясната си ръка в наказателното поле.

Главният арбитър обаче запази грозно мълчание, подбуждайки бурното недоволство в лагера на нашия тим.

Греда! Гостите можеха да решат всичко в своя полза с втори гол в 71-ата минута. След това Белоти изпусна още веднъж при добавката.

Но логичното стана. С чудесен изстрел в 82-та минута Лукатели матира Пламен Илиев за 0:2.

След това Пламен Илиев спаси чист гол на Имобиле.

А в добавеното време нашият вратар повтори упражнението срещу него.

Така ние оставаме пълен аутсайдер в групата, а всякакви анализи и критики към държавния ни тим са проза и загубено време.