Десет шведи получиха нокаут. Радост за Украйна!

Редовното време завърши при равенство 1:1

Десет шведи получиха нокаут. Радост за Украйна! | StandartNews.com

Рекордно класиране на Украйна на европейско първенство! Тимът на Андрий Шевченко победи с 2:1 след продължения стоманения тим на Швеция, останал с десет души.

Швеция и Украйна не можаха да се победят в редовното време - 1:1 и на Евро 2021 се оформи поредният драматичен осминафинал.

Олександър Зинченко откри резултата в 27-ата минута, а малко преди почивката Емил Форшберг изравни.

За Форшберг това е четвърти гол на Европейското първенство.

През втората част в рамките на една минута отборите си размениха по една греда. Първо Ярмоленко подаде на Сидорчук, който стреля в гредата. Секундо по-късно същото направи и Форшберг при бърза атака на шведите.

Снимка 537045

Форшберг продължаваше да е най-голямата опасност за защитата на тима на Шевченко. В 69-ата минута той за втори път нацели гредата.

До края на редовното време нямаше повече екшън и това е поредният осминафинал, който влезе в продължения.

Тежък момент за шведите. в продълженията. Червен картон за Даниелсон.

Снимка 537047

Първоначално беше вдигнат жълт картон, но ВАР се намеси и решението бе преразгледано.

Скандинавците опитаха да издържат и са докарат мача до дузпи.

Но не стана! Буквално в добавеното време на продълженията резервата Довбюк вкара златния гол за Украйна!

Така украинците ще мерят сили с Англия на 1/4 финала.