Заплашван със смърт подлуди Испания! /СНИМКИ/

Невероятна драма и 5:3 за Испания над Хърватия

Заплашван със смърт подлуди Испания! /СНИМКИ/ | StandartNews.com

Очакванията за поредния оспорван осминафинал на еврошампионата се потвърдиха. нещо повече - истинска футболна лудост! В този мач, директно влязъл на пета скорост , испанците стигнаха след продължения до знаменита победа с 5:3.

След множество обрати, невероятни последни минути, редовното време завърши 3:3. Мачът отиде в продължения, а испанците завършиха редовното време като детски отбор.

След като хърватите откриха, стигна се до пълен обрат - 1:3 /Сарабия, Аспиликуета, Ф. торес/.

Десет минути преди края при този резултат, хърватите сториха немислимото. Чрез Орсич и Пашалич препарихаха испанците - 3:3.

Тази изключителна битка отиде на продължения.

Там заплашваният със смърт допреди няколко дни Алваро Мората стана герой!

Нападателят на Ювентус имаше цялото време на света, за да успокои кълбото и матира Ливакович с безпощаден шут.- 4:3.

Снимка 536883

Футболната лудост в Дания продължи и след още 120 секунди Испания стигна до нов гол. Той много наподобяваше четвъртия такъв на Мората.

Снимка 536885

Този път Дани Олмо намери резервата Оярсабал, който от няколко метра върна иберийската преднина от две попадения.

Имаше още положения, дори и греда за испанците в края.

Снимка 536868

Но те логично ликуваха и отиват на четвъртфинал. Огромни аподисменти и за сребърния медалист от Мондиал 2018 Хърватия !Но след този футболен футуризъм, те нямаха сили за повече.