Отнесохме 4 от Англия на "Уембли"

Хари Кейн се отчете с хеттрик, Рахим Стърлинг добави още един

Отнесохме 4 от Англия на "Уембли" | StandartNews.com

Англия победи България с 4:0 в мач от група А на квалификациите за Евро 2020. Хеттрик на "Уембли" заби звездата на англичаните Хари Кейн (24, 49 дузпа, 73 дузпа). Рахим Стърлинг добави още един в 55-ата.

Тимът на Краси Балъков удържа английските атаки до 24-ата минута. Тогава нелепа грешка при изнасянето на Пламен Илиев и Васил Божиков доведе до пас към Рахийм Стърлинг в наказателното поле, той пусна на празна врата за Хари Кейн, който нямаше как да сбърка за 1:0. В 50-та минута Хари Кейн се разписа и за втори път, сега от дузпа. Тя беше дадена за нарушение на Николай Бодуров срещу Маркъс Рашфорд. Само пет минути след това Бодуров направи втора фрапантна грешка, като подари топката за Маркъс Рашфорд, който комбинира с Хари Кейн, а той пусна на празна врата за Рахийм Стърлинг за 3:0. Хари Кейн оформи хеттрика си в 73-та минута отново от дузпа. Тя беше направена от Кристиан Димитров именно срещу него. Родният селекционер заложи на двете натурализирани бразилски звезди на Лудогорец Марселиньо и Вандерсон, а прави впечатление и титулярното място на Николай Бодуров, за когото това е първи мач от 38 дни насам. В другия мач от нашата група Косово обърна вкъщи Чехия с 2:1. След този мач България е на предпоследното място в групата с 2 т. Толкова има и последния Черна гора, но те са с по-лошо голома разлика от националите ни. Лидер е Англия с 9 т, пред Косово - 8, Чехия - 6. През октомври България гостува на Черна гора на 11-и, а на 14-и приема Англия на ст. "Васил Левски".