Нов шампионски разгром на Ливърпул /РЕЗУЛТАТИ/

Червените са вече 22 точки пред втория Манчестър Сити

Нов шампионски разгром на Ливърпул /РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

На практика сигурният нов шампион на Англия Ливърпул продължава да мачка всичко по пътя си.

Днес "червените" сгазиха Саутхямптън с 4:0 и спечелиха 24-та победа от 25 мача!

Лидерът във Висшата лига вече има 73 точки, с цели 22 пред втория Манчестър Сити, което вече е иронично спрямо конкуренцията.

Тимът на  Юрген Клоп се развихри след почивката, когато Окслейд-Чембърлейн откри резултата, Хендерсън удвои, а Мохамед Салах се разписа на два пъти. "Светците" създадоха доста положения, като спокойно можеха да поведат през първата част.

Те  не се възползваха от нито една ситуация, като Дани Ингс пропусна няколко възможности.

След като Чембърлейн обаче откри, гостите абсоюлотно капитулираха през втората част и загубиха тежко на "Анфийлд".

На Ливърпул му трябват още 7 победи, за да стане шампион и на теория, но при грешащите често преследвачи,,това може да стане и доста по-скоро.

Резулртати от кръга досега : Лестър - Челси 2:2, Борнемут - Астън Вила 2:1, Кристал Палас - Шефилд Юн 0:1 , Нюкясъл - Норич 0:0, Уотфорд - Евертън 2:3, Уест Хям - Брайтън 3:3.