Невиждана от години драма и хикс във Вечното дерби | StandartNews.com

ЦСКА и Левски завършиха 3:3 в един от най-лудите си мачове от години насам.

В драматичната ситуация, в която се намира Левски, футбовистите на "сините" помогнаха за сътворяването на един невиждан отдавна спектакъл между двата отбора. Те заслужават поздравления за усилията.

Същото се отнася и за ЦСКА, въпреки, че червените отново изпуснаха много голови възможности. Все пак и те не се предадоха до края.

Мачът е бърз, динамичен и отворен. С много голове и смяна на ситуациите на терена.

Големият грешник Али Соу се отпуши и ЦСКА поведе . Това стана в 15-та минута, като Соу засече центриране на Кери.

Минута преди това Енрике пропусна да вкара чист гол за "червените".

В 21-та минута силен шут на Греъм Кери нацели сглобката на гредата на Георгиев.

Около 11 000 зрители има на националния стадион "Васил Левски" за Вечното дерби. Собственикът на 51% от акциите на Левски - Наско Сираков гледа дербито срещу ЦСКА от Сектор "А" на стадион "Васил Левски".

Силни минути за ЦСКА от началото на мача.

Пет минути по-късно Алар имаше доблра възможност за "сините", но се забави. Постепенно Левски изравни играта и започна да напада по-настоятелно.

Без нищо особено обаче пред врата на Бусато.

За сметка на това ЦСКА удари втора греда в 32-та минута, когато Гълъбов пропусна за покачи аванса на червените.

Само минута по-късно обаче - дузпа за Левски! Вратарят Бусато фаулира Иванов.

Горанов стреля силно и изравни  -1:1!

Точно преди почивката Хали Тиам вкара втори гол във вратата на Бусато и се потвърди правилото, че когато не вкарваш, ще ти отбележат - 2:1 за "сините". В основата на това бяха грубите грешки на "червените" в защита.

ЦСКА тръгна да натиска в началото на втората част и също стигна до дузпа. Ейлофсон събори Малинов.

Намиращият се в отлична форма Греъм Кери вкара в 58-та минута и с малко шанс - 2:2!

Лудницата в това дерби обаче продължи! Три минути след равенството Симеон Славчев наказа с глава нова грешка в защитата на ЦСКА - 3:2 за Левски.

В следващите минути имаше пропуски и пред двете врати - при удари с глана на Райнов и Соу. Всъщност това един от най-слабите мачове на ЦСКА в защита от много време насам.

Опитите на ЦСКА към края на мача да изравни резултата не даваха резултат.

Но - отново Али Соу! Втори гол за централния нападател в мача и 3:3 две минути пред края. Нещо повече - ЦСКА можеше и да спечели, но Ахмедов пропусна след това на празна врата!