Напрежение. Джокович изравни Гришо

Става напечено в "Арена София"

Напрежение. Джокович изравни Гришо | StandartNews.com

Източник: БТА

Новак Джокович изравни резултата в сетовете в демонстративния мач срещу Григор Димитров в София.

Хасковлията успя да спечели подаването си в началото на втория сет и удлъжи серията си на три поредни гейма.

След това Гришо спечели първата точка с великолепно изпълнение с гръб към мрежата, но Новак, въпреки това, не срещна затруднения да стигне до успеха гейма и да изравни в началото на втората част.

Димитров даде възможност на едно от момчетата, подаващи топки, да направи разиграване с Джокович преди началото на третия гейм, който впоследствие бе спечелен от българина.

Мощен ас по правата на Джокович, последван от непредизвикана грешка на Гришо доведоха нещата до 30:0. Авторитетна проява на Новак на мрежата и мощен форхенд по правата осигуриха на сърбина възможността да задържи подаването си без да загуби и точка.

Много силно представяне на Ноле при ретур му даде възможност да поведе с пробив във втория сет!

Джокович успя да задържи подаването си на 30 и затвърди пробива.

Джокович получи масаж от човек от публиката в средата на гейма, което очевидно му подейства стимулиращо, защото той спечели всички разигравания след това и направи нов пробив, който ще му позволи да сервира за успех във втория сет след почивката.

Бившият номер едно продължи с по-силната си игра в последните минути и заслужено спечели втория сет с 6:2 гейма.