Надал загуби в Монте Карло (ВИДЕО)

Италианецът Фабио Фонини шокира Рафа

Надал загуби в Монте Карло (ВИДЕО) | StandartNews.com

Италианският тенисист Фабио Фонини постигна знакова победа на полуфиналите на Мастърс Монте Карло, надвивайки в два сета – 6:4, 6:2, Рафаел Надал в драматичен мач за час и 37 минути игра. Мачът стартира с великолепен сервис-гейм от Надал, който обаче бе спечелен от Фабио Фонини и първият пробив бе факт. В последвалия гейм обаче Надал върна пробива и изравни ситуацията на корта в Княжеството. Все пак последва нов пробив от Фонини и отново моментален рибрейк от Надал, за да продължат двамата да играят до 4:4 наравно. Все пак италианецът взе подаването на Надал в деветия гейм, като този път нямаше връщане на пробива и Фонини затвори сета при 6:4. Втората част стартира паметно за Фабио Фонини, който спечели пет безответни гейма срещу 11-кратния шампион в Монте Карло. Все пак Фонини пропиля три мачбола, за да затвори мача при 6:0, но Надал върна единия пробив, като в крайна сметка Фонини приключи мача при 6:2. Така серията от 18 поредни мача за Краля на клея в Монако приключи. Отделно Фонини се присъедини към впечатляващ квартет, който е успявал да „вземе скалпа” на Надал в Монте Карло – Новак Джокович на два пъти и по един път Давид Ферер и Гуидо Пея.