Надал и Медведев определят днес кой е №1 на US Open

Финалът в Ню Йорк стартира в 23,00 часа, Евроспорт 1 излъчва битката на корт "Артър Еш"

Надал и Медведев определят днес кой е №1 на US Open | StandartNews.com

Рафа Надал и Даниил Медвед ще определят довечера, кой ще спечели титлата при мъжете в тазгодишното издание на US Open. Финалът на централния корт "Артър Еш"  е от 23,00 ч (б.в.) и ще бъде излъчен пряко по Евроспорт 1. Победителят ще си тръгне с чек за 3,85 млн. долара, а за финалиста ще останат 1,9 млн. долара. Очаквано фаворит за победата според букмейкърите е Надал. До момента Рафа и Медведев са се срещнали веднъж в тура и това стана на финала в Монреал през тази година. Тогава Матадора стигна до лесна победа в два сета и завоюва отличието от надпреварата, но днес руснакът ще се опита да си вземе сладък реванш. Рафа има страхотна статистика във финали на турнири от това ниво срещу играчи, които не са в голямата четворка на световната ранглиста. В търсенето на своя 19-и трофей от "Шлема" Матадора се изправя срещу Медведев със статистика от 8-1 победи срещу тенисисти извън топ 4 във финали от това ниво. Статистика, която говори, че Матадора е повече от фаворит днес. Не може обаче да не се отбележи, че пътят на Рафа до финала бе повече от лесен. В спор за място във финала той се справи с италианеца Матео Беретини, който е 25-и в световната ранглиста. До момента в своята кариера Рафа има на сметката си общо 83 титли. Освен това той е спечелил и 3 трофея през този сезон - в Рим, Монреал и "Ролан Гарос", докато неговият противник има на сметката си общо 5 титли през кариерата си и две през тази година - в София и Синсинати.