Мощ! Бундестимът размаза Унгария

На старта в групата си в Лига на нациите

Мощ! Бундестимът размаза Унгария | StandartNews.com

Мощна Германия се саморазправи с Унгария, разбивайки само 5:0 съперника си на старта на битката в Група 3 на Лига А на новото издание на Лигата на нациите.

Двубоят на стадион „Меркур – Шпил Арена“ премина при тоталната доминация на Бундестима и това е най-малкото, с което разминаха „маджарите“ с оглед вихрушката, която ги сполетя.

Хората на Юлиан Нагелсман изиграха страхотен мач, като в мрежата на съперника се разписаха петима различни играчи.

Феноменален мач направи Джамал Мусиала, който взе участие в цели 4 попадения в мрежата на Гулаши. Звездата на Байерн заби един гол и асистира за и от останалите.

Голеадата започна в 27-ата минута, когато Никлюс Фюлкруг откри резултата. Останалите попадения паднаха след почивката. Джамал Мусиала удвои в 58-ата минута, Флориан Виртц реализира в 66-ата минута, Александър Павлович заби дебютния си гол за Бундестима в 77-ата минута, а Кай Хаверц фиксира крайното 5:0 от дузпа в 81-ата минута.

Така Германия оглави класирането в своята група след разгромната победа. Двама отбора играха един срещу друг и на Евро 2024, когато германците спечелиха с 2:0 в груповата фаза.