Монако продължава да копае дъното (ВИДЕО)

"Монегаските" отпаднаха и за Купата на Франция

Монако продължава да копае дъното (ВИДЕО) | StandartNews.com

Отборът на Монако допусна поредно крушение през тазгодишната си кампания. Монегаските допуснаха поражение с 1:3 у дома за Купата на Франция, след като преклони глава от втородивизионния Метц. Тимът воден от Тиери Анри се намира на незавидното предпоследно 19-о място във френската Лига 1 и е в серия от пет поредни мача без успех в шампионата. В последната си среща дори Монако бе сразен у дома с 1:5 от Страсбург. Иначе Гоутие Еин откри резултата на „Стад Луи II” с гол в 32-ата минута, а седем по-късно Фалкао изравни резултата (39’). Второто полувреме обаче се разви кошмарно за тима на Анри, който вместо да се пребори за победата допусна нови два гола, които го изхвърлиха от турнира. Първо в 62-ата минута Еин асистира за Марвен Гакпа, който поведе „гранатите” напред, а Ибрахима Ниане оформи крайния резултат в 74-ата минута, след като получи пас отново от Еин. След това поражение пък единствената елиминационна надпревара, в която остава Монако е Купата на Лигата. Там отборът е на полуфинал срещу Гингам.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА ТУК

В друга среща, която се игра по-рано през деня Тулуза се промуши към 1/8-финалите след успех след дузпи над Реймс. В редовното време срещата завърши 3:3, като Тулуза на три пъти излизаше напред в резултата, но гостите от Реймс изравняваха. В продълженията пък Кафаро поведе Реймс за пръв път напред в резултата, а в 119-ата Макс Градел изравни от дузпа. При дузпите обаче Шавалерен и Кафаро се провалиха за Реймс, след което Тулуза продължи напред.