Медведев спечели Sofia Open 2019

Руснакът победи с 6:4, 6:3 Мартон Фучович и си тръгна с чек за 90 000 евро

Медведев спечели Sofia Open 2019 | StandartNews.com

Третият в схемата Данийл Медведев е шампионът в четвъртото издание на Sofia Open. На финала руснакът победи с 2:0 сета Мартон Фучович (Унгария), в отделните части 6:4, 6:3. Срещата продължи 81 минути. Това е четвърта титла за Медведев и първа за сезона. По-рано през годината той игра и на финала в Бризбън (Австралия), където отстъпи пред Кей Нишикори. По пътя към трофея в София руснакът загуби само един сет – в първия си мач срещу Робин Хаасе.  Медведев приключи мача с 6 аса и 1 двойна грешка. Той спечели 70% от точките след първи сервис и 55% след втори. Фучович игра впечатляващо при първи начален удар – 74%, но беше повече от колеблив при втори, където взе едва 14% от разиграванията. Триумфът осигури на Медведев 250 точки за ранглистата, където той ще остане на 16-то място. Освен това той ще получи чек за малко над 90 000 евро. Финалистът Фучович приключи надпреварата със 150 точки и близо 50 000 евро.