Ман. Юнайтед издрапа до полуфинал в Лига Европа

Гол от дузпа спаси тимът на Солскяер

Ман. Юнайтед издрапа до полуфинал в Лига Европа | StandartNews.com

Манчестър Юнайтед надви с минималното 1:0 Копенхаген и си осигури място на полуфиналната фаза на Лига Европа. „Червените дяволи“ трябваше да се потрудят, за да спечелят мача, като победното попадение дойде чак в 5-та минута на продълженията след дузпа на Бруно Фернандеш. Мачът почна по-добре за датчаните. В 13-та минута хората на Столе Солбакен можеха да поведат в резултата, след като разбъркване в наказателното поле на „червените дяволи“ доведе до изстрел на Мохамед Дарами, но Ерик Баи бе взел правилна позиция и блокира ударът на своя опонент. Само пет минути по-късно Копенхаген отново се размина с това да отбележи. Този път капитанът на англичаните Хари Магуайър спаси своя тим от това да допусне гол, след като отново бе блокиран изстрел на Дарами. В 21-та минута дойде първата по-добра възможност за Юнайтед, след като Бруно Фернандеш нацели гредата вследствие на удар с глава. До края на полувремето играчите на Оле Гунар Солскяер се разиграха и в 44-та минута Антони Марсиал можеше да отбележи първия гол в срещата, но французинът се размина с подаването на Аарон Уан-Бисака. Секунди по-късно младата сензация на тима от Манчестър Мейсън Грийнуд изведе своя тим напред в резултата, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради засада. След почивката Юнайтед бе по-активният отбор на терена. В 55-та минута Маркъс Рашфорд мислеше, че е дал преднина на своите, отбелязвайки след рикошет в гредата, последвал от удара на Грийнуд. Поредна намеса на ВАР обаче показа, че английският национал е бил в положение на засада. В 63-та минута Фернандеш стреля опасно по посока вратата на Карл-Йохан Йонсон, но топката срещна гредата. В добавеното време на редовните 90 минути именно Марсиал можеше да реши всичко, след като показа чудесен дрибъл в наказателното поле на Копенхаген, но в последния възможен момент Виктор Нелсън успя да спре пробива на голмайстора на манчестърци. По този начин се стигна до продължения в мача. Юнайтед все пак стигна до гол, като в 95-та минута Марсиал спечели дузпа, която бе реализирана от Фернандеш за 1:0. За място на финала Манчестър ще играе с победителя от мача Севиля - Уулвърхемтън.