Ман. Сити разгроми Арсенал

Поражението е първо за "артилеристите"

Ман. Сити разгроми Арсенал | StandartNews.com

Манчестър Сити срази Арсенал с 3:0 в отложен мач от 28-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Загубата е първа за Арсенал през тази година, а с успеха Сити отложи празненствата на лидера в класирането Ливърпул за титлата. Първият гол вкара Рахийм Стърлиг в последната минута на първото полувреме след група грешка на Давид Луис от Арсенал. След това влезлият като резерва бразилецът Луис направи дузпа, заради което бе изгонен в 50-ата минута. Кевин Де Бройне изпълни безгрешно дузпата, а третото попадение на Сити реализира Фил Фодън в добавеното време на двубоя, което бе 11 минути. Това бе седма поредна победа на "гражданите" над "артилеристите" във всички турнири. В първи мач вчера с който Висшата лига се завърна след 100 дни почивка заради пандемията Астън Вила и Шефилд Юнайтед направиха 0:0. В класирането води Ливърпул с 82 т пред Манчестър Сити с 60 и Лестър с 53 т.