Ман. Сити нанесе втора загуба на Ливърпул

"Гражданите" разгромиха шампионите с 4:0

Ман. Сити нанесе втора загуба на Ливърпул | StandartNews.com

Старият шампион по футбол на Англия Манчестър Сити разгроми с 4:0 новия - Ливърпул, в голямото дерби от 32-рия кръг на Висшата лига. Кевин Де Бройне даде аванс на домакините с гол от дузпа. Десет минути след това - в 35-ата, Рахийм Стърлинг, който изработи наказателния удар за първия гол, удвои. В самия край на първата част Фил Фодън направи 3:0, а Алекс Окслейд - Чембърлейн си отбеляза автогол в 66-ата минута, с което оформи крайния резултат. Възпитаниците на Пеп Гуардиола изиграха убийствен мач и закономерно се поздравиха с гръмкия успех. Те можеха да отбележат и още попадения, но само късмета и ВАР попречиха да се случи това. Ливърпул, от своя страна, изигра силни първи 20 минути и удари греда, но след това на терена имаше само един отбор на терена - този на "небесно-сините". Единственото извинение за необяснимата игра на "червените" може би беше заради цялата еуфория след спечелването на титлата миналата седмица. Така Сити взе реванш за загубата с 1:3 на "Анфийлд" по-рано през сезона. Поражението е едва втора за Ливърпул в кампанията. След този двубой разликата между двата отбора е 20 т.