Люпко почна с победа в ЦСКА-София

"Червените" надвиха Осиек в първия мач от втория квалификационен кръг в Лига Европа

Люпко почна с победа в ЦСКА-София | StandartNews.com

Люпко Петрович започна с победа начело на ЦСКА-София. С гол на Евандро (53) "червените" победиха Осиек с 1:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Около 10 000 зрители по трибуните на "Българска армия" видяха много битка и малко футбол, но в крайна сметка опитният специалист Люпко Петрович изведе ЦСКА до успеха в първия си мач официално като старши треньор на отбора. Гостите от Осиек имаха повече положения за гол, но не успяха да оползотворят нито едно. Така развръзката остава за реванша след седмица в Хърватия. "Червените" започнаха агресивно и се бореха за всяка топка по терена, но в офанзивен план играчите на Люпко Петрович бяха твърде безидейни. През първото полувреме домакините не отправиха нито един удар към вратата на Осиек.Евандро бе на стрелкова позиция още в началните минути, но не успя да уцели добре топката. Хърватите се защитаваха добре и с лекота спираха армейските атаки. Най-добрата ситуация за гол до почивката бе за Осиек в 21-а минута, когато Антонио Манце стреля с глава, но право в ръцете на Черниаускас. Малко по-късно отново Манце стреля опасно пред границата на наказателното поле на сантиметри от десния страничен стълб. Най-опасният футболист в редиците на Осиек Антонио Манце можеше да изравни в 75-а минута след центриране от корнер, но ударът му не намери очертанията на вратата. Пет минути по-късно опасно центриране от ляво завърши с удар с глава на Мирко Марич, преминал на сантиметри от левия страничен стълб. В 82-а минута грешка на Жеферсон позволи на Ласло Клайнхайслер да стреля от воле и този път страничната греда спаси вратата на ЦСКА.