Лудогорец с трети пореден успех в първенството

Шампионите поведоха в efbet Лига, след 2:0 над Витоша

Лудогорец с трети пореден успех в първенството | StandartNews.com

Лудогорец се наложи с 2:0 над Витоша в последната среща от 3-ия кръг в efbet Лига и поведе в класирането с пълен актив от 9 т. Головете за шампионите отбеляза Якуб Швиерчок  в 79-та и 90-та минути. „Орлите” очаквано имаха игрово преимущество по време на цялата среща, но за пореден път се видя липса на идея в изграждането на атаките. През първата част домакините стигнаха само до няколко далечни изстрела на Дан Битон, спасени от Николай Георгиев. През втората част натискът на Лудогорец се увеличаваше и в крайна сметка даде резултат 11 минути преди края на редовното време. Вратарят на Витоша не успя да боксира добре центриране от левия фланг и топката попадна у Швиерчок.

Полякът залъга бранител и през куп от играчи успя да прокара топката за 1:0. В 90-та минута Швиерчок завърши с удар контраатака на тима, топката се отби в Лукоки и влетя неспасяемо в мрежата за 2:0.