Лудогорец продължава в Лига Европа

Шампионите направиха 1:1 с Ференцварош в Разград

Лудогорец продължава в Лига Европа | StandartNews.com

Лудогорец продължава в Лига Европа и пред пролетта за четвърти път в историята си. В изключително важния последен мач от груповата фаза шампионите направиха 1:1 с Ференцварош (Унг) в Разград и така задържа второто място в групата си. Лудогорец поведе очаквано с 1:9 с попадение на Джоди Лукоки в 24-ата минута. Гостите от Унгария стигнаха шастливо до точката в последната минута на добаването време. В нея след центриране в пеналта Сигневич вкара с глава за грайното 1:1. В другата среща от групата лидера Еспаньол загуби вкъщи с 0:1 от последния ЦСКА (Москва). Така в класирането испанците останаха с 11 т, пред Лудогорец - 8, Ференцварош - 7, и ЦСКА Москва - 6. "Стана доста добър мач. Много съм щастлив, коментира голмайстора на Лудогорец Джоди Лукоки.

Според треньора на гостите Серги Ребров неговия тим е загубил мача защото не си е вкарал положенията. Треньорът на домакините Станислав Генчев бе много щастлив след мача. Според него и двата тима са си разделили по едно полувреме. Гостите са били по-силни преди почивката, а домакините след нея. "Не вярвах, че при 1:0 за нас може да се стигне до обрат, коментира Генчев. - Надявам се при жребия в понеделник да ни се падне отбор, който да отстраним". 1/16 финалите са на 21 и 27 февруари догодина.