Ливърпул с добър аванс срещу Порто

"Червените" спечелиха първия мач с 2:0

Ливърпул с добър аванс срещу Порто | StandartNews.com

Английският гранд Ливърпул победи вкъщи Порто с 2:0 в първи четвъртфинал от Шампионската лига по футбол. Още в петата минута "червените" поведоха в резултата. Наби Кейта се възползва от перфектен пас на Фермино и след удара му топката рикошира в защитник на Порто и влезе във вратата на Икер Касияс. Натискът на Ливърпул продължи, но с пропуски се отличи на два пъти Мохамед Салах. а се разпише. Все пък се стигна и до втори гол. В 26-та минута Фирмино бе изведен на празна врата и покачи на 2:0. Шансът на Порто за почетен гол бе в 30-та минута, когато удар на Марега бе спасен от Алисон. След почивката съдията отмени гол на Мане, след като системата ВАР показа, че нападателя е в засада. Така Ливърпул си осигури комфортна преднина преди реванша. Преди година "червените" отстраниха Порто на фазата на осминафиналите.