Ливърпул отново е Кралят на Европа

"Червените" биха 2:0 Тотнъм във финала

Ливърпул отново е Кралят на Европа | StandartNews.com

Ливърпул отново стъпи на трона като Крал на Европа. „Червените“ биха 1:0 Тотнъм на ст. „Уанда Метрополитано“ в Мадрид. Първият гол падна още във втората минута от дузпа за игра с ръка на Сисоко. Накрая на мача точен бе и резервата Дивок Ориги с кинжален удар в 88-ата минута.

Това е шести трофей от най-големия клубен турнир за Ливърпул и втори, откакто турнирът се казва Шампионска лига. Последната купа за "червените" дойде през 2005 година, когато тимът обърна Милан в голям мач в Истанбул

Е, сега в Мадрид зрелището отсъстваше. "Червените" стигнаха до успеха след гол от най-бързо отсъдената дузпа във финал на Шампионската лига - още в 23-та секунда реферът Дамир Скомина беше посочил бялата точка, от която Мохамед Салах откри.

В края Тотнъм се хвърли да изравнява, но беше наказан с втори гол в мрежата си в последните минути, дело на златната резерва на Ливърпул в този турнир Дивок Ориги и феновете на тима запяха песните на победата и своя химн You'll never walk alone.