Ливърпул наказа Челси в Лондон

Шампионите биха с 2:0

Ливърпул наказа Челси в Лондон | StandartNews.com

Шампионът Ливърпул спечели с 2:0 гостуването на Челси на „Стамфорд Бридж“ в първото голямо дерби за сезона във втория кръг от Висшата лига. Мърсисайдци се възползваха от това, че лондончани останаха с човек по-малко в края на първото полувреме и през втората част стигнаха до победата. Червеният картон в края на първото полувреме на Андреас Кристенсен се оказа ключов за развоя на двубоя, тъй като през първото полувреме двамата мениджъри Франк Лампард и Юрген Клоп изнесоха много силен тактически двубой. Головете за победителите вкара Садио Мане (50 и 54 м).  С тази победа Ливърпул има пълен актив от 6 точки от два мача, а Челси е с 3. В следващия кръг мърсисайдци са домакини на Арсенал, а „сините“ гостуват на Уест Бромич.