Ливърпул с грандиозна победа. Отново на върха

Два гола на Луис Диас осигуриха класическия успех за 19-кратните шампиони на страната

Ливърпул с грандиозна победа. Отново на върха | StandartNews.com

Ливърпул записа голяма победа, осигурявайки си първо място в класирането във Висшата лига.

Те победиха с 3:0 у дома Борнемут в среща от петия кръг от шампионата на Англия. "Червените" вече имат 12 точки.

Два гола на Луис Диас осигуриха класическия успех за 19-кратните шампиони на страната, които взеха реванш за неочакваното си поражение срещу Нотингам Форест само преди седмица.

Ранен гол в полза на "черешките" беше отменен след засада и намеса на видео асистент реферите, а в 26-ата минута Диас успя да преодолее вратаря Кепа Арисабалага, откривайки резултата.

Само две минути след това отново Диас се разписа в полза на "червените", а в 37-ата минута Дарвин Нуниес с шут с левия крак оформи крайното 3:0.

След почивката превъзходството за домакините продължи, но един път гредата помогна на Ливърпул да не допусне попадение.

Борнемут заема 13-то място в класирането с 5 точки.

В друга среща от кръга Астън Вила победи трудни с 3:1 местния си противник Уулвърхямптън. "Вълците" поведоха в дербито на Мидландс в 25-ата минута след попадение на Матеуш Куня, дошло след асистенция на Диего Карлос.

Оли Уоткинс даде началото на късния обрат в 73-ата минута с удар към вратата на гостите и последвал рикошет.

Две минути преди края на редовното време Езри Конса направи 2:1 след центриране на Юри Тилеманс.

Дълбоко в допълнителното време Джон Дюран след бърза контра реализира трети гол за Астън Вила. Отборът от Бирмингам има 12 точки, колкото е активът и на Манчестър Сити и Ливърпул.

Уулвс остава без успех до момента и е само с една точка на 20-та позиция в класирането.

Тотнъм победи с 3:1 у дома Брентфорд и има 7 точки на десето място във Висшата лига. Още в първата минута Брайън Мбуемо смълча трибуните на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм", но само седем минути по-късно Доминик Соланке изравни с първия си гол в полза на "шпорите".

В 28-ата минута попадение на Бренан Джонсън изведе домакините напред, а пет минути преди края на редовното време Джеймс Мадисън асистира за Сон Хьон-мин, оформил крайното 3:1.

Брентфорд има 6 пункта на 12-та позиция.

Евертън завърши наравно 1:1 като гост срещу Лестър и спечели първа точка през сезона, докато Фулъм победи с 3:1 у дома Нюкасъл, нанасяйки първо поражение за "черно-белите".

Новаците в елита Саутхямптън и Ипсиуч не излъчиха победител и направиха 1:1.

По-късно днес Кристъл Палас приема Манчестър Юнайтед, а в неделя шампионът Манчестър Сити е домакин на Арсенал в дербито на кръга.