Левски дочака своя момент и удари ЦСКА!

Сините спечелиха дербито с 1:0

Левски дочака своя момент и удари ЦСКА! | StandartNews.com

За първи път от две години насам и пет мача без успех, Левски победи ЦСКА във Вечното дерби.

Сините спечелиха трудна, но сладка победа с 1:0 с гол в последните минути на мача.

Първото полувреме премина динамично, като наред с напрежението, имаше голови ситуации и пред двете врати.

Още в първите секунди Мустафа Сангаре се стрелна към наказателното поле на ЦСКА, премина покрай Лиъм Купър и отправи първия удар в мача, но топката прелетя на около метър над гредата.

Моментален отговор на ЦСКА. В 7-ата се стигна до първия точен удар. Локило центрира от корнер, а Тибо Вион стреля точно с глава, но в обсега на вратаря. Малко след това Мика Пинто стреля опасно от около 25 метра и топката профуча много близо до дясната греда.

В 24-та минута "сините" пропуснаха златна възможност да открият резултата.

Алекс Колев се откъсна зад Купър и Вион, влезе в наказателното поле и стреля покрай Бусато, но топката се отби в страничната греда.

ЦСКА имаше претенции за дузпа в края на полувремето! Локило изведе Исека сам срещу вратаря, нападателят прехвърли Маркович, но стражът влезе много грубо с бутоните в краката на фуболиста на ЦСКА.

Топката беше изчистена от голлинията от Цунами. Драганов не получи сигнал от колегите във ВАР-стаичката и играта продължи. Тази ситуация определено ще предизвика много дискусии.

В 52-рата минута Евертон Бала нанесе коварен удар от дистанция, но Бусато внимаваше и боксира.

Последва същият удар на Бала пет минути по-късно, но Бусато отново бе на висота.

Уникален пропуск на ЦСКА! Линдсет можеше да открие в 65-та минута, но от прекрасна ситуация не уцели вратата.

Още една добра възможност, но Коялипу стреля над вратата. За да се потвърди головата немощ на червените в последните мачове.

Последва поредица от корнери на Левски, но без резултат.

Но при следващия корнер Левски поведе в резултата! Манкун с глава успя да открие -1:0.

Това стана в 86-та минута на мача, след като в този период Левски имаше предимство.

Бе дадено 8-минутно продължение на дербито. Отново неточен удар на Коялипу. Сините очаквано взеха да опитват да печелят време.

ЦСКА обаче така и на намери верен отговор в атака и Левски стигна до победата в дербито.