Леванте свали Реал Мадрид от първото място

Еден Азар с контузия, може да пропусне домакинските мачове с Манчестър Сити и Барселона

Леванте свали Реал Мадрид от първото място | StandartNews.com

Реал Мадрид сдаде първото място в Ла Лига, след като загуби с 0:1 гостуването си на Леванте. Само седмица след равенството у дома срещу Селта (2:2) хората на Зинедин Зидан трябва да обвиняват само себе си заради многото пропуски на “Суидад де Валенсия”. Хосе Луис Моралес пък вкара феноменален гол в 79-та минута, като забоде от воле топката под гредата, за да оправдае прякора си Ел Комaнданте. Така Реал Мадрид изпусна първото място в класирането и остава с актив от 53 т, на две зад лидера Барселона. По-лошата новина за Зидан е, че Еден Азар получи контузия и бе заменен в 67-та минута. Белгиецът може да пропусне следващите два мача, които са от изключителна важност за Реал - домакинство на Манчестър Сити в осминафиналите на Шампионската лига в сряда и домакинството на Барселона в неделя.