Лестър обърна Тотнъм

Късен гол донеса успеха на "лисиците"

Лестър обърна Тотнъм | StandartNews.com

Лестър победи Тотнъм с 2:1 с късен гол в края на мача на Джеймс Мадисън. Двубоят мина под знака на много драматични отсъждания след прегледи от системата за видеоповторения.

ВАР се намеси рано в срещата, след като Уилфрид Ндиди вкара за "лисиците" на собствения им стадион, но той беше в засада в тази ситуация. В първия официален гол в мача обаче нямаше съмнения, след като в 29-та минута Хари Кейн изпрати силен удар покрай Каспер Шмайхел и Тотнъм поведе с 1:0 на "Кингс Пауър".

Серж Орие се разписа за втори път за Тотнъм през второто полувреме, но ВАР отново се намеси и реферите отсъдиха засада за сантиметри. Това зарадва феновете на Лестър и тяхното щастие продължи до края на мача заради двата гола, с които техният тим обърна резултата. Рикардо Перейра изравни в 69-та минута с удар от около 12 метра, а Мадисън донесе победата на своя тим със страхотен шут извън наказателното поле пет минути преди края на редовното време.

Това изкачи Лестър на второ място в класирането с 11 точки, докато Тотнъм е пети с осем.