Лацио изхвърли драматично Интер от турнира за Купата на Италия

"Орлите" победи след изпълнение на дузпи

Лацио изхвърли драматично Интер от турнира за Купата на Италия | StandartNews.com

Лацио стана последният полуфиналист за Купата на Италия по футбол. Римските орли победиха като гости Интер с 5:4 след изпълнение на дузпи в драматичен четвъртфинален мач от турнира. В редовното време двубоя завърши 0:0. В продълженията Чиро Имобиле вкара първия гол в 108-а минута и Лацио бе на път да спечели, но в добавеното време на второто продължение Мауро Икарди изравни от дузпа. Реферът отсъди наказателния удар след гледане на видеоповторение на ситуацията. За протести при отсъждането съдията даде червен картон на Стефан Раду от Лацио. При дузпите Лаутаро Мартинес пропусна за Интер, а Риза Дурмиши не успя да вкара за Лацио при вторите изпълнения. Ключовият пропуск бе на Раджа Наинголан, който пропусна петата дузпа за Интер, а след това Лукас Лейва реализира и класира Лацио напред в турнира. На полуфиналите Лацио ще срещне Милан, а в другия полуфинал Аталанта играе с Фиорентина. Мачовете са на 27 февруари и 24 април. Четвъртфинални мачове в турнира за купата на Италия по футбол: Интер - Лацио 4:5 след дузпи (0:0 в редовното време, 1:1 след продълженията), Аталанта - Ювентус 3:0, Фиорентина - Рома 7:1, Милан - Наполи 2:0