Късен гол спря Черно море за върха

Ботев (Враца) измъкна 1:1 на варненци

Късен гол спря Черно море за върха | StandartNews.com

Черно море направи 1:1 при гостуването си на Ботев във Враца и така пропусна да излезе макар и временно начело в efbet Лигата. Двубоят бе първи от петия кръг. Тимът от Варна водеше до 88-ата минута на срещата след гол на Исмаил Иса (45), но две минути преди да изтече редовното време Георги Вълчев изравни. Домакините започнаха мача по-добре, но Венцислав Керчев и Валери Домовчийски пропуснаха да вкарат от чисти позиции. След 25-ата минута Черно море се осъвзе от натиска на домакините и започна по-често да атакува. В 28-ата минута Исмаил Иса подаде да останалия сам пред вратата Мартин Минчев, но той би слабо и вратаря Красимир Костов изби. В добавеното време на първото полувреме Иса все пак успя да вкара за гостите. Той надбяга ветерана в защитата на Ботев Апостол Попов и се разписа за 0:1. Нормално врачани се вдигнаха на щурм след почивката, но атаките им бяха ялови. Все пак логиката възтържествува в 88-ата минута, когато Будинов подаде с глава топката към Георги Вълчев и той също с глава вкара за крайното 1:1. До края на мача вратарите на двата тима не позволиха да паднат нови голове. Така Черно море взе само точка и остава трети с 9 т. Лидер е Левски с 10, а Лудогорец е втори пак с 10, но с по-слаба голова разлика.