Кралят е мъртъв! Аякс ликува (ВИДЕО)

Холандците смазаха Реал с 4:1 насред „Бернабеу“

Кралят е мъртъв! Аякс ликува (ВИДЕО) | StandartNews.com

Кралят е мъртъв! Реал Мадрид сдаде трона в Шампионската лига след като бе унижен от младия и храбър Аякс с 4:1 насред ст. „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид. Въпреки че „белите“ бяха взели първия мач с 2:1 в Амстердам, гостите изобщо не смятаха да се предават. И изнесоха истинска лекция на колоса, който печелеше Шампионската лига неизменно в последните три години. А сега тимът отпадна още на осминафиналите.

Мачът на „Бернабеу“ започна много ударно да Аякс. В 7-ата минута Зеиш откри за холандците, а в 18-ата минута Нерез удвои преднината на Аякс. Винисуис и Бензема опитаха да вкарат, но направиха пропуски. На всичкото отгоре бразилецът и Лукас Васкес трябваше да напуснат принудително още през първата част заради контузии. През второто полувреме Реал се опита да натисне още, но вместо това направилият невероятен мач Тадич с изключително красиво изпълнение направи 3:0 в 62-ата минута. Реферът реши да се презастрахова като пита ВАР дали топката не е излязла в тъч преди това. След петминутно чудене и освирквания на „Бернабеу“ голът бе зачетен. Реал нямаше изход и тръгна напред. В 70-ата минута Асенсио върна надеждите на „кралете“. Но само две по-късно Шьоне вкара ювелирен гол от пряк свободен удар е грешка на Куртоа за 4:1. В края на мача Начо си изпусна нервите и получи червен картон.

Едва за втори път в цялата си история Реал допуснаха отпадане в елиминационен мач след победа навън в първата среща.