Кой обра медалите на Олимпиадата и къде сме ние?

Ето равносметката от летните игри

Кой обра медалите на Олимпиадата и къде сме ние? | StandartNews.com

Кой обра медалите на Олимпиадата и къде сме ние? Китай оглавява класирането по медали с 39 златни, 27 сребърни и 24 бронзови отличия. САЩ е на втора позиция с 38 златни, 42 сребърни и 41 бронзови медала. България, с трите си златни отличия и общо седем медала, заема достойно 26-то място в общото класиране, демонстрирайки, че макар и с по-малка делегация, страната продължава да бъде конкурентоспособна на световната спортна сцена.

Златен олимпийски медал за България донесоха българският състезател по вдигане на тежести Карлос Насар, който спечели титлата в категория до 89 кг. Злато извоюва Магомед Рамазанов, който записа безапелационна победа във финала в турнира по борба в категория до 86 кг. Третият златен медал извоюва борецът Семен Новиков в категория до 87 кг класически стил.

Със сребърен медал се окичи Боряна Калейн в индивидуалния многобой по художествена гимнастика, което затвърди позицията ѝ като една от водещите гимнастички в света. Бронзовите отличия бяха спечелени от таекуондистката Кимиа Ализаде в категория до 57 килограма, състезателят по вдигане на тежести Божидар Андреев в категория до 73 килограма и боксьорът Хавиер Ибаниес в категория до 57 килограма.